چربي گير


وظيفه اصلي چربي گيرجمع کردن چربي و روغن از پساب ها مي باشد.چربي و روغن يکي از آلاينده هاي عمومي در انواع فاضلاب ها هستند.گاهي اوقات ميزان چربي و روغن ها آنچنان بالاست که حذف روغن وچربي ها ضرورت پيدا مي کند.وجود چربي در فاضلاب سبب گرفتگي لوله هاي فاضلاب و نيز پر شدن چاه بعلت گرفتگي ديواره چاه مي شود. بنابراين حذف آن به مراتب هزينه هاي کمتري نسبت به باز کردن لوله ها و يا کندن چاه مجدد دارد.فاضلاب هايي مانند فاضلاب هاي خروجي آشپزخانه هاي صنعتي، رستوران ها، قاليشويي، کارواش، و تعميرگاه هاي مرکزي و … داراي چنين آلاينده هايي هستند.


 


به سبب کارايي و هزينه کم روش شناور سازي ثقلي، امروزه در اغلب موارد از اين روش براي حذف چربي و روغن ها از فاضلاب استفاده مي شود.در اين روش تصفيه فاضلاب بصورت فيزيکي است که در پروسه نياز به هيچ گونه تجهيزات الکترومکانيکالي وجود ندارد .انجام فرايند تصفيه بر اساس اختلاف وزن مخصوص روغن و چربي ها که کمتر از فاضلاب و در حدود 9/0 گرم بر سانتيمتر مکعب است صورت مي پذيرد، اين ذرات تمايل به شناوري بر روي سطح فاضلاب را دارند.به منظور انجام اين فرايند تنها لازم است که يک محيط آرام و بدون اغتشاش براي فاضلاب فراهم گردد.


 


کاربرد چربي گير


کاربرد چربي‌گيرها در فاضلاب آشپرخانه‌ها و تالارهاي پذيرايي، محيط‌هاي صنعتي که حاوي ذرات معلق روغن و چربي به صورت معلق(امولوسيون) مي‌باشند است. چربي‌گير ساده‌ترين روش ممکن براي جداسازي چربي مخلوط با فاضلاب براي بهبود عملکرد تصفيه در مرحله‌ي بعدي يا جلوگيري از آسيب‌هاي زيست‌محيطي وارد شدن چربي‌هاي خوراکي يا صنعتي به چاه و فاضلاب است.


 


چربي گيرها، وسيله‌هايي هستند که براي جداسازي روغن و چربي قبل از ورود به چاه جاذبي طراحي و اجرا مي‌شوند. يکي از مهمترين مشکلات ايجاد شده در آشپزخانه‌هاي صنعتي و تهيه غذا تجمع روغن و چربي در سيستم‌هاي زهکش و چاه مي‌باشد که باعث ايجاد گرفتگي و انسداد خواهد شد.


 چربي گير فايبرگلاس


چربي گير فايبرگلاس توليدي گروه صنعتي ناب زيست توسط يک ديواره به دو قسمت تقسيم شده است. در قسمت اول سبد آشغالگير چربي گير فايبرگلاس دانه ريز نصب شده است تا ذرات جامد را از جريان فاضلاب جدا نمايد. مواد جامد عبوري از سبد آشغالگير چربي گير فايبرگلاس در کف ناحيه اول تجمع يافته که يا به مرور هضم مي شود و يا در صورت وم مي توان آنها را تخليه کرد. در انتهاي بخش اول، مدياي متراکم (Packing) از جنس پي وي سي نصب شده است که باعث تغيير جهت ناگهاني جريان فاضلاب از حالت افقي به حالت عمودي مي گردد. اين تغيير جهت جريان از يک طرف در شناور سازي چربي بسيار موثر است و از طرف ديگر باعث ممانعت از فرار چربي محلول توسط انتهاي لوله خروجي فاضلاب مي گردد.


 


 ظرفيت چربي گير رستوران تابعي از پارامترهايي چون تعداد پرس غذاي پخت شده در اوج شيفت کاري، دبي فاضلاب توليدي، نوع و تنوع غذايي رستوران يا آشپزخانه و نوع و درصد چربي موجود در فاضلاب مي باشد.


 


مهمترين مزاياي چربي گير رستوران و آشپزخانه هاي صنعتي عبارت است از:


 


·  قابليت ساخت و مونتاژ در محل پروژه دستگاه چربي گير رستوران فايبرگلاس


 


·  قابليت ساخت در ابعاد دلخواه دستگاه چربي گير فايبرگلاس رستوران


 


·  ايزولاسيون کامل و بدون بو دستگاه چربي گير رستوران فايبرگلاس


 


·  استحکام بسيار بالاي جداره و امکان مدفون کردن آن دستگاه چربي گير فايبرگلاس رستوران


 


·  مقاومت بسياربالا در مقابل خوردگي و مواد شيميايي دستگاه چربي گير رستوران فايبرگلاس


 


·  حمل و نصب آسان دستگاه چربي گير فايبرگلاس رستوران


 


·  قابليت جابجايي محل استقرار دستگاه چربي گير رستوران فايبرگلاس


 


·  دارا بودن پوشش ضد اشعه ماورا بنفشدستگاه چربي گير فايبرگلاس رستوران UV


 


·  عمر طولاني دستگاه چربي گير رستوران فايبرگلاس


 


·  عدم نياز به عايقکاري و تعمير دستگاه چربي گير فايبرگلاس رستوران


 


·  بالاترين عملکرد جداسازي ذرات چربي از فاضلاب بدليل استفاده از مديا و اندازه گيري دقيق مقاطع دستگاه چربي گير رستوران فايبرگلاس


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Jennifer رام سيستم کسب و کار اينترنتي صنعت تک همراه شما در صنعت ارز ديجيتال روزانه Robert Dr. Ndidiamaka Amutah CÔNG TY CỔ PHẦN ĐỊA ỐC KIM OAN ادبي پنل پيامک